دارو های گیاهی برای افزایش حافظه

پزشکی :
خانه
اخبار داغ
نرخ دلار
قیمت سکه
موبایل

 

 

مهمترین دلایلی که بعضی از گیاهان دارویی را برای تقویت حافظه و رفع نسیان یا فراموشی مناسب ساخته است .

 

1- وجود مقادیر زیادی لیسیتین که یک چربی فسفر دار بوده و برای تقویت سیستم اعصاب مرکزی و قوای فکری بسیار ضروری وحیاتی می باشد .

 

2- بالا بودن میزان فسفر ، پتاسیم ، منیزیم ، اهک ، گوگرد ، کلر ، سدیم ، آهن در این گیاهان .

 

3-وجود خاصیت ضد افسردگی ،ضد ضعف عصبی و همچنین خاصیت کاهش دهنده علایم استرس (فشار روانی )در بعضی از این گیاهان.

 

4- طبیعت گرم و خاصیت تحریک کنندگی بالایی که در برخی از این گیاهان وجود دارد .کمک زیادی به تحریک مغز وقوای فکری و در نتیجه افزایش میزان بازدهی قسمتهایی که کار باز یابی و به خاطر سپاری اطلاعات در یافتی را بر عهده دارند .

 

5-وجود مقادیر زیاد قند طبیعی در این گیاهان یا میوه ها ی که مغز بیشترین نیاز را به انها دارد .

 

6-اثر مستقیم و فوری گیاهان و میوه ها ی با طبیعت گرم در خنثی سازی علایم افسردگی ، ضعف اعصاب ،کندی ذهن ،پایین بودن عملکرد مغز و….و کمک به برطرف شدن این علایم .

 

 

بهترین گیاهان و میوه های مقوی حافظه:

 

آویشن 

 

طبیعت گرم،خاصیت محرک سیستم عصبی  مرکزی و مقوی اعصاب و همچنین قدرت تحریک کنندگی بالایی که به سبب وجود تیمول که از مواد موثره این گیاه محسوب می شود . در ان تا ثیری ماندگار در تقویت قوای فکری و مغزی و کمک به کار این قسمت از بدن دارد . آویشن به علت عطر نافذ به صورت دمکرده یا جوشانده مصرف گردیده و همچنین موجب ضد عفونی کردن مجاری تنفسی و سینوسهاو درمان برونشیت و آسم (تنگی نفس )بسیار موثر است .

 

 

اسطوخودوس     

 

اگر دچار سردرد های عصبی و فراموشی و کندی ذهن گردیده اید از مصرف گل اسطو خودوس که تازه انرا خشک نموده و به صورت پودر در اورده با کمی پودر کندر و مقداری عسل به حالت خمیر در اورده اید دریغ نورزید این گیاه خوش عطر یکی از بهترین گیاها نی است که از قدیم الایام تا کنون جهت درمان انواع بیماریها ی ذهنی و مغزی از جمله مالیخولیا ، مانیا ، صرع ،سرگیجه ،عقب ماندگی ذهنی و نسیان (فراموشی ) توسط طبیبان یونانی وایرانی تجویز شده و مورد استفاده قرار می گرفته است .

 

 

اکلیل کوهی  

 

رزماری یا اکلیل کوهی گیاهی است که دستگاه عصبی را تحریک وتقویت می کند و از اثری عجیب در تقویت حافظهو قوای ذهنی دارد. طبیعت گرم و خشک و طعم تند و تیز و خاصیت محرک دستگاه عصبی و گردش خون این گیاه سبب شده که دارویی مفید و موثر جهت درمان اکثر بیماریها و اختلالات عصبی و مغزی از جمله افسردگی ، میگرن عصبی و استرس و ضعف قوای فکری و فراموشی باشد .

 

برا یتهیه شربت از این گیاه کافی است که مقدار 30 گرم اکلیل کوهی خشک را به همراه یک لیتر اب گرم و مقداری عسل بجوشانید و مقداری بهار نارنج هم به ان اضافه کرده و هر 8 ساعت یک لیوان میل نمایید .

 

 

 انجیر      

       

وجود در صد بالایی از مواد قندی به طور ی که در صد گرم انجیر حدود 6/7 میلی گرم قند طبیعی وجود دارد . ومصرف ان با کارهای فکری می تواند بسیار مفید باشد . دارای ویتامینها ی آ و ب و ث و مواد معدنی مثل آهن ،برم ، منگنز ، گوگرد می باشد که همه برای بدن و سلولهای مغزی مفید هستند .

 

 

بادام  

              

وجود 54 در صد روغن و 24در صد مواد نشاسته ای و مقداری قند و صمغ و همچنین در صد بالایی از املاح نظیر فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، گوگرد و آهن و ویتامین نیاسین در میوه شیرین بادام هر چندانرا کمی سنگین و دیر هضم برای معده ساخته ولی یکی از بهترین مواد طبیعی مقوی مغز و سلولهای دستگاه اعصاب مرکزی می باشد.

 

 

جین سینگ     

 

جین سینگ که ریشه گیاهی است چینی و شبیه به هویج زرد رنگ می باشد به قدری از نظر ارزش غذایی بالاست که به نام ریشه زندگی لقب گرفته است . و از ان برای تقویت جسم و ذهن استفاده می نمایند .

 

 

جینکو      

 

جینکو بیلو با به درخت معبد شهرت دارد . یک گیاه مقوی حافظه به شمار می رود .قسمت مورد استفاده دارو ی ان برگهای این گیاه می باشد که خاصیت ریلکس کننده (آرام بخش )دارد و موجب جریان خون بیشتر در سلولهای مغزی می شود .و جهت مقابله با الزایمر در پیری بکار می رود .

 

 

چغندر       

 

با مقدار زیاد فسفر و قند این گیاه کمک زیادی به مغز و درک مطالب و خاطرات و ثبت و ضبط مطالب می کند . از سوی دیگر در درمان کم خونی و ضعف عمومی بدن بویژه در ناحیه سلولهای مغزی کمک می نماید . میزان فسفر 100 گرم ریشه چغندر 55 میلی گرم است .

 

 

خردل       

 

سبزی خردل غنی ترین منشا اهک غذایی است . از نظر ویتامین آ وث و آهن و کلسیم بسیار غنی است . طبیعت گرم و تند و تیز و وجود اسانس فرار و معطری که در خردل و دانه های ان وجود دارد این گیاه را جهت تحریک سلولهای معده مناسب ساخته است.

 

 

زعفران     

 

شهرت زیادی در تقویت اعصاب ،کمک به تحریک سلولهای مغزی و تقویت آن و همچنین تقویت حافظه دارد . ابن سینا حکیم عالیقدر مصرف زعفران را با کمی کندر و عسل به صورت خمیر جهت رفع کندی ذهن تجویز کرده است .

 

این گیاه گرم وخشک بوده دارای خاصیت شادی بخش وتقویت کننده حواس و مغز و تنظیم کننده سلسله اعصاب می باشد . زعفران خواب اور بوده و در رفع تشنج که منشا آن تحریکات مغز می باشد بسیار موثر است جهت تقویت حافظه 4 گرم زعفران با 10 گرم کندر و 10 گرم زنجفیل  را ساییده و با 100 گرم عسل به صورت قرص در اورید .

 

 

سعد کوفی     

 

اثرات بسیار مفیدی بر روی حافظه و از بین بردن کند ذهنی و فراموشی دارد . خوردن سعد پودر شده به همراه پودر زعفران و مویز خشک و کمی عسل در طول 40 روز متوالی هر روز یک قاشق مربا خوری صبح ناشتا در رفع فراموشی و حواس پرتی بی نظیر است .

 

 

سیر     

      

وجود ماده ای به نام الیسین که موجب خاصیت انتی بیوتیکی در سیر شده است و بوی ان نیز مربوط به این ماده می باشد . و همچنین روغن فرار موجود در سیر که الیله سولفید نام دارد از یک سو و غنی بودن این گیاه از سولفور و فسفر و اهن و کلسیم یبب شده است که از هر ماده مقوی ضد میکروبی شناخته شده دیگری بهتر و موثر تر بوده و حتی الیسین موجود در ان قویتر از پنی سیلین باشد .


داروخانه گیاهی بیتوته

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .
خانه
اخبار داغ
نرخ دلار
قیمت سکه
موبایل

چای نعنایی باعث بهبود عملکرد حافظه ی طولانی مدت و قدرت تمرکز می شود

 

نتایج پژوهشی که در British Psychological Society به چاپ رسیده است نشان می دهد که چای نعنا و رزماری برای بهبود حافظه مفید است.رابطه تان با انواع چای ها و دمنوش ها چگونه است؟ آیا خودتان را فقط به نوشیدن چای و قهوه محدود کرده اید؟ اگر جوابتان مثبت است باید بدانید که چای ها و دمنوش های دیگر نیز برای سلامتی تان مفید هستند، به خصوص اگر به بهبود عملکرد حافظه تان فکر می کنید. برای تقویت حافظه تان چای نعنایی درست کنید و به آن رزماری بزنید.نتایج پژوهشی که در British Psychological Society به چاپ رسیده است نشان می دهد که چای نعنا و رزماری برای بهبود حافظه مفید است.محققان دانشگاه نورتومبریای انگلیس روی 180 شرکت کننده، بررسی هایی انجام دادند. آن ها به گروهی از شرکت کننده ها، چای نعنایی به گروهی دیگر چای بابونه و به گروه آخر آب گرم دادند.شرکت کننده های این پژوهش قبل از مصرف نوشیدنی ها به پرسشنامه هایی جواب دادند. بعد از 20 دقیقه از مصرف نوشیدنی ها حافظه ی افراد و عملکرد ذهنی آن ها مورد بررسی قرار گفت.

حافظه با مصرف چای نعنا و عطر رزماری تحریک می شودمحققان متوجه شدند که چای نعنایی به طور چشمگیری باعث بهبود عملکرد حافظه ی طولانی مدت و قدرت تمرکز می شود. حال این که این اتفاق در افرادی که چای بابونه یا آب خورده بودند مشاهده نشد.

چای بابونه در مقایسه با چای نعنایی و آب باعث کند شدن حافظه و کاهش سرعت عمل آن می شود.در واقع محققان به طور علمی تأثیر محرکی نعنا فلفلی و اثرات آرامش بخشی بابونه را به اثبات رساندند.محققان همچنین اثرات روغن رزماری را روی حافظه ی افراد بالای 65 سال مورد بررسی قرار داده و مشاهده کردند که عطر رزماری باعث بهبود حافظه این افراد می شود. به طوری که بهتر می توانند کارهای روزمره را به خاطر داشته و در ذهنشان مرور کنند.در واقع نتایج این بررسی نشان داد که عطر عصاره ی روغنی رزماری می تواند باعث بهبود عملکرد ذهنی افراد بزرگسالی که از وضعیت سلامت خوبی برخوردار هستند شود.برای نخستین بار هست که تأثیر این گیاهان در سلامت افراد بالای 65 سال اثبات شد است.

 

منبع:tebyan.net


داروخانه گیاهی بیتوته

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

گوجه‌فرنگی دارای مقدار زیادی پتاسیم است. همچنین جالب است بدانید که اکثر ما دچار کمبود پتاسیم هستیم. با مصرف گوجه فرنگی هم لاغر می شوید و هم دچار بیماری های قلبی نخواهید شد. گوجه فرنگی ضد سرطان پروستات و لوزالمعده است.

گوجه فرنگی از دسته سبزیجات است که هم در غذا استفاده می شود و هم میتوانید در سالاد از آن استفاده بکنید . همچنین برای تزیین غذا هم گوجه فرنگی کاربرد زیادی دارد. گوجه فرنگی ضد سرطان است . همچنین کالری کمی دارد و میتوانید در رژیم غذایی تان هر چه قدر که دوست دارید بگنجانید . در این بخش از مجله پزشکی آسان طب برخی از خواص گوجه فرنگی را برایتان بیان میکنیم .

1-به گزارش آسان طب گوجه‌فرنگی دارای مقدار زیادی پتاسیم است. همچنین جالب است بدانید که اکثر ما دچار کمبود پتاسیم هستیم. یک لیوان آب گوجه‌فرنگی حاوی 543 میلی‌گرم پتاسیم بوده و ½ فنجان سس گوجه‌فرنگی حاوی 454 میلی‌گرم پتاسیم می باشد . پس سعی کنید روزانه حتما گوجه فرنگی یا سس ان را میل کنید.

2- همچنین جالب است بدانید گوجه فرنگی دارای ویژگیهایی هست که وقتی  همراه با سایر چربی‌های مفید مثل آوکادو یا روغن زیتون، مصرف شود، جذب کارتینوئیدهای گیاشیمیایی در گوجه‌فرنگی، 2 تا 15 مرتبه بیشتر می‌شود.

3-با مصرف گوجه فرنگی هم لاغر می شوید و هم دچار بیماری های قلبی نخواهید شد. گوجه‌فرنگی بخش مهمی از رژیم‌های غذایی مدیترانه‌ای را تشکیل می‌دهد. در بسیاری از غذاهای مدیترانه‌ای از گوجه‌فرنگی یا سس آن استفاده می‌شود. خواص آب گوجه فرنگی چیست ؟

4-خانم های باردار تا میتوانند گوجه فرنگی بخورند. وقتی خانم‌های شیرده از محصولات گوجه‌فرنگی استفاده کنند، غلظت لیکوپن شیرشان افزایش می‌یابد. در این مورد، بهتر است گوجه‌فرنگی پخته باشد. محققان همچنین دریافته‌اند که خوردن محصولات گوجه‌فرنگی مثل سس گوجه بیشتر از خوردن گوجه‌فرنگی تازه، غلظت لیکوپن را در شیر مادر افزایش می‌دهد.

5-یکی از خواص گوجه فرنگی اینست که گوجه فرنگی به دفع ساید اوریك كمك می كند.

خواص گوجه فرنگی ، فواید گوچه فرنگی ، خاصیت گوجه فرنگی

6-به گزارش آسان طب گوجه فرنگی ملین است و فواید زیادی دارد.

7-برای درمان ورم ملتحمه چشم از گوجه فرنگی استفاده کنید.

8-مصرف گوجه فرنگی سنگ كلیه را دفع می كند.

9-یکی از خواص گوجه فرنگی جلوگیری از سرطان پروستات در اقایان است.

10-گوجه فرنگی از ورم آپاندیس پیشگیری خواهد کرد.

11- برش های گوجه‌فرنگی حاوی غلظت بسیار بالایی کارتینوئید هستند. این ماده در گوجه فرنگی با پوست خیلی بیشتر است . پس سعی کنید پوستش را نکنید.

12 – به گزارش آسان طب گوجه‌فرنگی حاوی هر چهار کارتینوئید می‌باشد: کارتینوئید آلفا و بتا، لوتئین، و لیکوپن. هریک از این کارتینوئیدها خواص زیادی برای سلامتی ما دارند که اگر با هم باشند بهتر هم هست .

13-همچنین از فواید گوجه فرنگی اینست که طبق بررسی های بدست آمده ، گوجه‌فرنگی حاوی مقدار بسیار زیادی لیکوپن است که گفته میشود بالاترین فعالیت آنتی‌اکسیدانه را در بین کارتینوئیدها دارا میباشد.

14- گوجه‌فرنگی و بروکلی در کنار هم به شدت مانع سرطان پروستات می شوند.

15- طبق تحقیقی که در دانشگاه مونترآل انجام گرفت، مشخص شد رژیم‌های غذایی سرشار از گوجه‌فرنگی، به کاهش احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده هم کمک زیادی میکنند . در کل گوجه فرنگی ضد اکثر سرطان هاست .

16-به گزارش آاسن طب یک خاصیت گوجه فرنگی اینست که گوجه‌فرنگی حاوی 3 آنتی اکسیدان بسیار مهم یعنی بتا-کاروتیئن (که فعالیت ویتامین A را در بدن دارد)، ویتامین E، و ویتامین C. می باشد.

17-گوجه فرنگی گر چه دارای اسید سیتریك است اما بدن را قلیایی خواهد کرد.

18-یکی از مهمترین خواص گوجه فرنگی نصفیه خون است. گوجه فرنگی درجه قلیایی بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمی خون كمك می كند.

19-گوجه فرنگی دندان درد را درمان می کند . برای رفع دندان درد ، ریشه و شاخه برگهای گوجه فرنگی را با آب بجوشانید و این جوشانده را مضمضه كنید .

20-گوجه فرنگی برای درمان نقرس و رماتیسم ، ورم مفاصل و … مفید است . پس مصرف ان را فراموش نکنید . حتی میتوانید ان را مثل سیب گاز بزنید .

یکی از مضرات گوجه فرنگی اینست که ممکن است منجر به حساسیت شود . اگر گوجه فرنگی خوردید و بعد از ان علایم حساسیت را دیدید مصرف ان را کاهش دهید.

همچنین کسانی که معده درد دارند نباید زیاد گوجه بخورند . چون ممکن است دردشان افزایش یابد .


تصویر امنیتی
*


In order to pass the CAPTCHA please enable JavaScript

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله پزشکی آسان طب می باشد.

2017 ©حافظه قوی داشته باشید

تعریف حافظه:

توانایی به خاطر آوردن یا فراخوانی آنچه آموخته  یا تجربه شده است را حافظه میگویند.

 

مغز انسان به کمک سه نوع حافظه فعالیتهای خود ر انجام میدهد:

 

تمرکز ، دقت و استفاده از الگوهای بخاطر سپاری اطلاعات از جمله بهترین روش های تقویت حافظه میباشد.این نکته نیز قابل ذکر است که استفاده بیشتر با مغز وکار با حافظه  در تقویت آن موثر است.

داشتن هوش و حافظه خوب در طب سنتی با سلامت مغز ( بویژه قسمت عقبی مغز ) و فراهم نمودن گرمی معتدل در آن بدست می اید.

در صورت افزایش سردی (سردی و تری یا سردی و خشکی) در مغز کاهش حافظه  و هوش را در پی خواهد داشت.

 

 

مواد غذایی مفید جهت تقویت حافظه

1. مداومت در خوردن مویز تاشتا

پیامبر خدا (ص) : هرکس ناشتا به خوردن مویز مداومت کند،فهم و حافظه و ذهن روزی آن میشود. و از بلغم وی کاسته میشود.

2. به (مربای به و عسل ، دمنوش به ، خورشت به)

پیامبر خدا (ص) :به بخورید چرا که ذهن را افزون میکند.

3. کندر (جویدن آن مانند آدامس و برای کسانی که از جویدن آن احساس بدی دارند خوردن آن با عسل به صورت کپسول)

پیامبر خدا (ص) :بر شما باد کندر ، چراکه عقل را افزون میکند و ذهن را ذکاوت میدهد

4. خوردن انار با پیه آن(خوردن انار شیرین با پیه آن علاوه بر این که بر هضم غذا کمک میکند باعث تقویت حافظه میشود.

امام صادق () : انار را با پیه آن بخورید ، چراکه معده را میپالاید و ذهن ر افزون میکند

 

مواد غذایی مفید جهت تقویت حافظه

1. سرکه(مصرف سرکه طبیعی همراه غذاهای روغنی و ب عنوان خورش غذا به استثنای برنج که مصرف آن همراه برنج مناسب نیست.)

امام رضا (ع) : سرکه ، ذهن را استحکام میبخشد و عقل را افزون میکند

 

2. عسل ( مصرف عسل در وعده صبحانه ، استفاده از مربای میوه هایی مانند سیب و به و ..که به جای شکر با عسل تهیه شده باشند.نوشیدن شربت عسل در طول روز

پیامبر خدا (ص) :هرکس حافظه  میخواهد ، عسل بخورد

 

3. کرفس(خورشت کرفس)

پیامبر خدا (ص) :کرفس ،انسدادها را میگشاید ،دل را طراوت میدهد،حافظه میآورد و دیوانگی،جذام،پیسی و ترس را دور میکند

 

سایر مواردی که در تقویت حافظه نقش دارند:

1. حجامت

پیامبر خدا (ص) :حجامت عقل را افزون میکند و بر قدرت حافظه می افزاید

 

2. قرائت قرآن

پیامبر خدا (ص) :سه چیز حافظه را افزون میکند و بلغم را از میان میبرد:قرائت قرآن، عسل، کندر،

 

3. مسواک زدنک

امام علی (ع) : سه چیز بلغم را از میان میبردو حافظه را افزون میکند:مسواک زدن ،روزه گرفتن و قرائت قرآن

 

4. روزه گرفتن

 

 

آنچه فراموشی می آورد:

1. خوردن پنیر به ویژه در وعده صبحانه

2. حجامت در گودی پس گردن

3. خوردن سیب ترش و گشنیز

4. کوتاه نکردن ناخن ها

5. بی خوابی کشیدن

6. زیاده روی در خوردن گوشت گاو

 

پیامبر خدا (ص) :ده چیز فراموشی می آورد:خوردن پنیر، خوردن پس مانده موش، خوردن سیب ترش و گشنیز، حجامت در گودی پس گردن،راه رفتن میان دو زن،نگریستن به دار آویختن، بی خوابی کشیدن و خواندن سنگ قبرها

امام باقر (ع):کوتاه کردن ناخن، از آن رو  که لازم است که پناهگاه شیطان است و فراموشی از آن پدید میآید

امام رضا(ع) فراوان خوردن گوشت حیوان وحشی و گاو،خشکی عقل،سرگشتگی فهم،کندی ذهن،و فروانی فراموشی می آورد

 

گیاهان دارویی مفید برای درمان فراموشی

1. گلپر(در بیشتر کسانی که دچار غلبه سردی در مغز و معده هستند شاید دم کرده گلپر بهترین نوشیدنی باشد تا عوارض این سردی را جبران کرده و آن را درمان کند)

2. گردو

3. آویشن

4. اسپند

5. خردل

6. عرق اسطوخودوس(قبل از غذا در وعده ناهار و شام)

 

گیاهان دارویی مفید برای حافظه

1. زعفران به همراه(یعد کوفی) (زعفران در بیشتر داروهای مقوی حافظه به کار میرود. این ادویه محبوب علاوه بر بو و رنگ زیبایی که به غذا میدهد عملکرد مغز را نیز بهبودمیبخشد)

2. انجیر خشک(انجیر بسیار مقوی بوده و موجب تقویت مغز و بهبود حافظه میشود.)

3. بادام (خوردن ده عدد مغز بادام تازه در صبح تاثیر زیادی در تقویت حافظه دارد)

4. زنجبیل(مربای زنجبیل-دم کرده زنجبیل و عسل-کلوچه زنجبیلی)

5. فلفل سیاه(استفاده از فلفل به عنوان ادویه در اکثر غذاها)

6. کندر(خصوصا وقتی با مصطکی مصرف شود)

 

 

آنچه برا ی پیشگیری از فراموشی ، سودمند است:

امام رضا (ع):

هرکی بخواهد فراموشیش کم شود و دارای خافظه قوی شود،هرروز سه قطعه زنجبیل به عسل درآمیخته بخورد و در هر روزبا غذای خویش ، چیزی که با خردل تهیه شده نیز میل کند. هرکس هم بخواهد عقل وی افزون شود،هیچ روزی از خانه ، بیرون نرود پس از آنکه ناشتا سه هلیله سیاه با شکر طبرزد بجود.

 

برای خرید سرکه سیب کلیک کنید.

برای خرید عسل کلیک کنید.

برای خرید مویز کلیک کنید.

برای خرید کندر کلیک کنید.

برای خرید آویشن کلیک کنید.

برای خرید اسپند کلیک کنید.

برای خرید استوقدوس هندی کلیک کنید.

برای خرید روغن بادام کلیک کنید.

برای خرید زنجبیل کلیک کنید.

 

 

 

 

 


آرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

بعضی وقتا “خاوری” میاد شبا به خواب من/ با دلار می زنه تو صورت من؛ که حرف نزن/ چهره “بابک زنجانی” تُ…

افت اندک دلار آمریکا امروز در تهران و کاهش دو دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی باعث شد تا قیمت سکه به…

معاون مدیر عامل و ر…

آیین افتتاحیه ورزشگاه 50 هزار نفری پارس شیراز با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
 به گزارش فارس و…

این کفش ها که با طلای 24 عیار ساخته شده اند، قیمتشان از 30 هزار یورو به بالاست. طراح این مجموعه کفش ها …

تاکنون از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۹۷ هزار و ۲۵۰ نفر معادل ۹۲.۶۳ درصد د…

آکاایران هفته گذشته انقلاب زمستانی رخ داد و زمینیان کوتاهترین روز و طولانی ترین شب سال را جشن گرفتند اما ناسا جشن…

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی

اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۶ ،دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ،رقبای روحانی در انتخابات ۹۶ ، اسامی نامزدهای ریاست جمهوری ۹۶ ،انتخابات بعدی ریاست جمهوری ایران ،نظرسنجی انتخابات ۹۶

دوازدهمین دورهٔ انتخابات ر…

شعر زیبا به مناسبت روز ارتش

شعری برای تکاوران ارتشی که مدافع حرم شدند
ببر بیان کرده چو رستم به تن / ارتشی‌ام، حافظ خاک وطن
تخمۀِ زالم، پسر گیو و طوس / خاک ره فاطمه را داده بوس
تیغ دو دم همچو علی در کَفم / …

متاهلی هم مانند سایر دوره های زندگی آداب مخصوص به خود را دارد. در اینجا ۵ مورد از کارهایی را که باید به شدت از انجام دادن آنها در شبکه های اجتماعی بپرهیزید، برایتان آورده ایم. بنابراین، اگر شما هم به دنبال …


پوستر و کارت پستال تبریک روز ارتش
روز ارتش، ارتشی که سال هاست دست در دست آزادی به پیش می رود و از خنکای تلاشش، نسیم عدالت همواره بر پرچم وطن می وزد، مبارک باد

کارت پستال تبریک روز ارتش

چونان کوه البرز پ…عکس های خفن بازیگران و هنرمندان در اینستاگرام ۲۳۰

عکس های خفن بازیگران, بازیگران زن ایرانی, عکس های بازیگران ۲۷ فروردین ۹۶ , تصاویر بازیگران ایرانی, عکس های چهره ها در شبکه های اجتماعی , عکس داغ, جدیدت…اس ام اس و متن روز ارتش
اس ام اس روز ارتش, پیام تبریک روز ارتش, پیامک روز ارتش, جملات تبریک روز ارتش

متن روز ارتش
درود بر شما ارتشیان ، شما مردان خدا که میراث دار خون شهیدانید ؛ پاینده باشید و سربلند . . .
ر…انواع مدل مو پسرانه و مردانه ۹۶ – ۲۰۱۷
انواع مدل مو پسرانه , مدل مو مردانه, مدل مو پسرانه خامه ای, مدل مو مردانه ساده, مدل مو مردانه ۲۰۱۷ , مدل مو پسرانه ۹۶ , مدل مو المانی, مدل مو مردانه بلند, مد…معرفی مکمل طبیعی ضد جوش
معمولا برای درمان آکنه چیزهایی که تجویز می شود بیشتر شامل کرم، شستشو و درمان نقطه ای است. در موارد شدید نیز داروهای خوراکی تجویز می شود. اما مکمل ها درمانی طبیعی هستند که می توانن…دعای مرگ آدم خسیس توسط زن و فرزند او مستجاب می‌شود

بر شخص مالدار متمکن واجب است که بر عائله اش در مخارج وسعت بدهد
وسعت دادن در مخارج عائله طبق فرمایش صریح امام رضا (ع) جزو واجبات دین اسلام است.
پرهیز از اسراف و ر…زود خوابیدن بچه ها با چند راهکار ساده
همواره کودک را سر ساعت مشخصی بخوابانید. برای کودکتان زمان خواب را با مشورت خودش تعیین کنید و فرا رسیدن زمان خواب را به او یاد آوری کنید.

اینکه به کودک خود اجازه می…غذاهایی که در کاهش وزن کمک کننده هستند
مواد غذایی موثر در کاهش وزن

ادامه مطلبمعرفی گران‌ترین خودروهای ۲۰۱۷
در ماه آوریل به سر می‌بریم و اکنون شرکت‌های خودروسازی از مرسدس گرفته تا لامبورگینی، خودروهای جدید و خیره‌کننده خود را به تماشا گذاشته‌اند. اکنون ما اطلاعات برخی از گران‌ترین خودروها…تعبیر خواب
گرفتن فال حافظ
تست هوش iq
فال تاروت
فال طالع بینی ازدواج
استخاره با قرآن
بازی آنلاین
تست کوررنگی
خواندن ذهن
بازی ریاضی سرعتی
عکس عاشقانه
آموزش آشپزی
مدل لباس
کودکان و والدین

Copyright abartazeha.COM© 2017 – Allrights Reserved.
9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *