گیاهان دارویی برای تقویت حافظه کودکان

پزشکی :
خانه
اخبار داغ
نرخ دلار
قیمت سکه
موبایل

 

 

مهمترین دلایلی که بعضی از گیاهان دارویی را برای تقویت حافظه و رفع نسیان یا فراموشی مناسب ساخته است .

 

1- وجود مقادیر زیادی لیسیتین که یک چربی فسفر دار بوده و برای تقویت سیستم اعصاب مرکزی و قوای فکری بسیار ضروری وحیاتی می باشد .

 

2- بالا بودن میزان فسفر ، پتاسیم ، منیزیم ، اهک ، گوگرد ، کلر ، سدیم ، آهن در این گیاهان .

 

3-وجود خاصیت ضد افسردگی ،ضد ضعف عصبی و همچنین خاصیت کاهش دهنده علایم استرس (فشار روانی )در بعضی از این گیاهان.

 

4- طبیعت گرم و خاصیت تحریک کنندگی بالایی که در برخی از این گیاهان وجود دارد .کمک زیادی به تحریک مغز وقوای فکری و در نتیجه افزایش میزان بازدهی قسمتهایی که کار باز یابی و به خاطر سپاری اطلاعات در یافتی را بر عهده دارند .

 

5-وجود مقادیر زیاد قند طبیعی در این گیاهان یا میوه ها ی که مغز بیشترین نیاز را به انها دارد .

 

6-اثر مستقیم و فوری گیاهان و میوه ها ی با طبیعت گرم در خنثی سازی علایم افسردگی ، ضعف اعصاب ،کندی ذهن ،پایین بودن عملکرد مغز و….و کمک به برطرف شدن این علایم .

 

 

بهترین گیاهان و میوه های مقوی حافظه:

 

آویشن 

 

طبیعت گرم،خاصیت محرک سیستم عصبی  مرکزی و مقوی اعصاب و همچنین قدرت تحریک کنندگی بالایی که به سبب وجود تیمول که از مواد موثره این گیاه محسوب می شود . در ان تا ثیری ماندگار در تقویت قوای فکری و مغزی و کمک به کار این قسمت از بدن دارد . آویشن به علت عطر نافذ به صورت دمکرده یا جوشانده مصرف گردیده و همچنین موجب ضد عفونی کردن مجاری تنفسی و سینوسهاو درمان برونشیت و آسم (تنگی نفس )بسیار موثر است .

 

 

اسطوخودوس     

 

اگر دچار سردرد های عصبی و فراموشی و کندی ذهن گردیده اید از مصرف گل اسطو خودوس که تازه انرا خشک نموده و به صورت پودر در اورده با کمی پودر کندر و مقداری عسل به حالت خمیر در اورده اید دریغ نورزید این گیاه خوش عطر یکی از بهترین گیاها نی است که از قدیم الایام تا کنون جهت درمان انواع بیماریها ی ذهنی و مغزی از جمله مالیخولیا ، مانیا ، صرع ،سرگیجه ،عقب ماندگی ذهنی و نسیان (فراموشی ) توسط طبیبان یونانی وایرانی تجویز شده و مورد استفاده قرار می گرفته است .

 

 

اکلیل کوهی  

 

رزماری یا اکلیل کوهی گیاهی است که دستگاه عصبی را تحریک وتقویت می کند و از اثری عجیب در تقویت حافظهو قوای ذهنی دارد. طبیعت گرم و خشک و طعم تند و تیز و خاصیت محرک دستگاه عصبی و گردش خون این گیاه سبب شده که دارویی مفید و موثر جهت درمان اکثر بیماریها و اختلالات عصبی و مغزی از جمله افسردگی ، میگرن عصبی و استرس و ضعف قوای فکری و فراموشی باشد .

 

برا یتهیه شربت از این گیاه کافی است که مقدار 30 گرم اکلیل کوهی خشک را به همراه یک لیتر اب گرم و مقداری عسل بجوشانید و مقداری بهار نارنج هم به ان اضافه کرده و هر 8 ساعت یک لیوان میل نمایید .

 

 

 انجیر      

       

وجود در صد بالایی از مواد قندی به طور ی که در صد گرم انجیر حدود 6/7 میلی گرم قند طبیعی وجود دارد . ومصرف ان با کارهای فکری می تواند بسیار مفید باشد . دارای ویتامینها ی آ و ب و ث و مواد معدنی مثل آهن ،برم ، منگنز ، گوگرد می باشد که همه برای بدن و سلولهای مغزی مفید هستند .

 

 

بادام  

              

وجود 54 در صد روغن و 24در صد مواد نشاسته ای و مقداری قند و صمغ و همچنین در صد بالایی از املاح نظیر فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، گوگرد و آهن و ویتامین نیاسین در میوه شیرین بادام هر چندانرا کمی سنگین و دیر هضم برای معده ساخته ولی یکی از بهترین مواد طبیعی مقوی مغز و سلولهای دستگاه اعصاب مرکزی می باشد.

 

 

جین سینگ     

 

جین سینگ که ریشه گیاهی است چینی و شبیه به هویج زرد رنگ می باشد به قدری از نظر ارزش غذایی بالاست که به نام ریشه زندگی لقب گرفته است . و از ان برای تقویت جسم و ذهن استفاده می نمایند .

 

 

جینکو      

 

جینکو بیلو با به درخت معبد شهرت دارد . یک گیاه مقوی حافظه به شمار می رود .قسمت مورد استفاده دارو ی ان برگهای این گیاه می باشد که خاصیت ریلکس کننده (آرام بخش )دارد و موجب جریان خون بیشتر در سلولهای مغزی می شود .و جهت مقابله با الزایمر در پیری بکار می رود .

 

 

چغندر       

 

با مقدار زیاد فسفر و قند این گیاه کمک زیادی به مغز و درک مطالب و خاطرات و ثبت و ضبط مطالب می کند . از سوی دیگر در درمان کم خونی و ضعف عمومی بدن بویژه در ناحیه سلولهای مغزی کمک می نماید . میزان فسفر 100 گرم ریشه چغندر 55 میلی گرم است .

 

 

خردل       

 

سبزی خردل غنی ترین منشا اهک غذایی است . از نظر ویتامین آ وث و آهن و کلسیم بسیار غنی است . طبیعت گرم و تند و تیز و وجود اسانس فرار و معطری که در خردل و دانه های ان وجود دارد این گیاه را جهت تحریک سلولهای معده مناسب ساخته است.

 

 

زعفران     

 

شهرت زیادی در تقویت اعصاب ،کمک به تحریک سلولهای مغزی و تقویت آن و همچنین تقویت حافظه دارد . ابن سینا حکیم عالیقدر مصرف زعفران را با کمی کندر و عسل به صورت خمیر جهت رفع کندی ذهن تجویز کرده است .

 

این گیاه گرم وخشک بوده دارای خاصیت شادی بخش وتقویت کننده حواس و مغز و تنظیم کننده سلسله اعصاب می باشد . زعفران خواب اور بوده و در رفع تشنج که منشا آن تحریکات مغز می باشد بسیار موثر است جهت تقویت حافظه 4 گرم زعفران با 10 گرم کندر و 10 گرم زنجفیل  را ساییده و با 100 گرم عسل به صورت قرص در اورید .

 

 

سعد کوفی     

 

اثرات بسیار مفیدی بر روی حافظه و از بین بردن کند ذهنی و فراموشی دارد . خوردن سعد پودر شده به همراه پودر زعفران و مویز خشک و کمی عسل در طول 40 روز متوالی هر روز یک قاشق مربا خوری صبح ناشتا در رفع فراموشی و حواس پرتی بی نظیر است .

 

 

سیر     

      

وجود ماده ای به نام الیسین که موجب خاصیت انتی بیوتیکی در سیر شده است و بوی ان نیز مربوط به این ماده می باشد . و همچنین روغن فرار موجود در سیر که الیله سولفید نام دارد از یک سو و غنی بودن این گیاه از سولفور و فسفر و اهن و کلسیم یبب شده است که از هر ماده مقوی ضد میکروبی شناخته شده دیگری بهتر و موثر تر بوده و حتی الیسین موجود در ان قویتر از پنی سیلین باشد .


داروخانه گیاهی بیتوته

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

گوجه‌فرنگی دارای مقدار زیادی پتاسیم است. همچنین جالب است بدانید که اکثر ما دچار کمبود پتاسیم هستیم. با مصرف گوجه فرنگی هم لاغر می شوید و هم دچار بیماری های قلبی نخواهید شد. گوجه فرنگی ضد سرطان پروستات و لوزالمعده است.

گوجه فرنگی از دسته سبزیجات است که هم در غذا استفاده می شود و هم میتوانید در سالاد از آن استفاده بکنید . همچنین برای تزیین غذا هم گوجه فرنگی کاربرد زیادی دارد. گوجه فرنگی ضد سرطان است . همچنین کالری کمی دارد و میتوانید در رژیم غذایی تان هر چه قدر که دوست دارید بگنجانید . در این بخش از مجله پزشکی آسان طب برخی از خواص گوجه فرنگی را برایتان بیان میکنیم .

1-به گزارش آسان طب گوجه‌فرنگی دارای مقدار زیادی پتاسیم است. همچنین جالب است بدانید که اکثر ما دچار کمبود پتاسیم هستیم. یک لیوان آب گوجه‌فرنگی حاوی 543 میلی‌گرم پتاسیم بوده و ½ فنجان سس گوجه‌فرنگی حاوی 454 میلی‌گرم پتاسیم می باشد . پس سعی کنید روزانه حتما گوجه فرنگی یا سس ان را میل کنید.

2- همچنین جالب است بدانید گوجه فرنگی دارای ویژگیهایی هست که وقتی  همراه با سایر چربی‌های مفید مثل آوکادو یا روغن زیتون، مصرف شود، جذب کارتینوئیدهای گیاشیمیایی در گوجه‌فرنگی، 2 تا 15 مرتبه بیشتر می‌شود.

3-با مصرف گوجه فرنگی هم لاغر می شوید و هم دچار بیماری های قلبی نخواهید شد. گوجه‌فرنگی بخش مهمی از رژیم‌های غذایی مدیترانه‌ای را تشکیل می‌دهد. در بسیاری از غذاهای مدیترانه‌ای از گوجه‌فرنگی یا سس آن استفاده می‌شود. خواص آب گوجه فرنگی چیست ؟

4-خانم های باردار تا میتوانند گوجه فرنگی بخورند. وقتی خانم‌های شیرده از محصولات گوجه‌فرنگی استفاده کنند، غلظت لیکوپن شیرشان افزایش می‌یابد. در این مورد، بهتر است گوجه‌فرنگی پخته باشد. محققان همچنین دریافته‌اند که خوردن محصولات گوجه‌فرنگی مثل سس گوجه بیشتر از خوردن گوجه‌فرنگی تازه، غلظت لیکوپن را در شیر مادر افزایش می‌دهد.

5-یکی از خواص گوجه فرنگی اینست که گوجه فرنگی به دفع ساید اوریك كمك می كند.

خواص گوجه فرنگی ، فواید گوچه فرنگی ، خاصیت گوجه فرنگی

6-به گزارش آسان طب گوجه فرنگی ملین است و فواید زیادی دارد.

7-برای درمان ورم ملتحمه چشم از گوجه فرنگی استفاده کنید.

8-مصرف گوجه فرنگی سنگ كلیه را دفع می كند.

9-یکی از خواص گوجه فرنگی جلوگیری از سرطان پروستات در اقایان است.

10-گوجه فرنگی از ورم آپاندیس پیشگیری خواهد کرد.

11- برش های گوجه‌فرنگی حاوی غلظت بسیار بالایی کارتینوئید هستند. این ماده در گوجه فرنگی با پوست خیلی بیشتر است . پس سعی کنید پوستش را نکنید.

12 – به گزارش آسان طب گوجه‌فرنگی حاوی هر چهار کارتینوئید می‌باشد: کارتینوئید آلفا و بتا، لوتئین، و لیکوپن. هریک از این کارتینوئیدها خواص زیادی برای سلامتی ما دارند که اگر با هم باشند بهتر هم هست .

13-همچنین از فواید گوجه فرنگی اینست که طبق بررسی های بدست آمده ، گوجه‌فرنگی حاوی مقدار بسیار زیادی لیکوپن است که گفته میشود بالاترین فعالیت آنتی‌اکسیدانه را در بین کارتینوئیدها دارا میباشد.

14- گوجه‌فرنگی و بروکلی در کنار هم به شدت مانع سرطان پروستات می شوند.

15- طبق تحقیقی که در دانشگاه مونترآل انجام گرفت، مشخص شد رژیم‌های غذایی سرشار از گوجه‌فرنگی، به کاهش احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده هم کمک زیادی میکنند . در کل گوجه فرنگی ضد اکثر سرطان هاست .

16-به گزارش آاسن طب یک خاصیت گوجه فرنگی اینست که گوجه‌فرنگی حاوی 3 آنتی اکسیدان بسیار مهم یعنی بتا-کاروتیئن (که فعالیت ویتامین A را در بدن دارد)، ویتامین E، و ویتامین C. می باشد.

17-گوجه فرنگی گر چه دارای اسید سیتریك است اما بدن را قلیایی خواهد کرد.

18-یکی از مهمترین خواص گوجه فرنگی نصفیه خون است. گوجه فرنگی درجه قلیایی بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمی خون كمك می كند.

19-گوجه فرنگی دندان درد را درمان می کند . برای رفع دندان درد ، ریشه و شاخه برگهای گوجه فرنگی را با آب بجوشانید و این جوشانده را مضمضه كنید .

20-گوجه فرنگی برای درمان نقرس و رماتیسم ، ورم مفاصل و … مفید است . پس مصرف ان را فراموش نکنید . حتی میتوانید ان را مثل سیب گاز بزنید .

یکی از مضرات گوجه فرنگی اینست که ممکن است منجر به حساسیت شود . اگر گوجه فرنگی خوردید و بعد از ان علایم حساسیت را دیدید مصرف ان را کاهش دهید.

همچنین کسانی که معده درد دارند نباید زیاد گوجه بخورند . چون ممکن است دردشان افزایش یابد .


تصویر امنیتی
*


In order to pass the CAPTCHA please enable JavaScript

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجله پزشکی آسان طب می باشد.

2017 ©


امروز ساعت 17:21


امروز ساعت 17:16


امروز ساعت 17:11


امروز ساعت 17:06


امروز ساعت 17:01

26 اسفند 1393 | 15:46

3 بهمن 1395 | 22:39

30 تیر 1395 | 13:44

14 اسفند 1390 | 04:39

17 دی 1395 | 07:47


مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

ابر برچسب ها

چگونه با گیاهان طبیعی حافظه خود را تقویت کنیم

بسیاری
از مردم با بالا رفتن سن، حافظه‌شان کم می‌شود. اما اینکه آیا آن فراموشی گاه به
گاه است و یا به حافظه کوتاه مدت می‌رود، باید آگاه باشید که عوامل خاصی است که می‌توانید
حتی در سنین جوانی از آن‌ها دوری کند تا اختلال حافظه در سنین پیری نداشته باشید. این
علل عبارتند از: الکل، مواد مخدر یا سوء استفاده از توتون و تنباکو، برخی از داروها،
بی خوابی، استرس و افسردگی، کمبود تغذیه ای، ضربه به سر، سکته مغزی و زوال عقل است.


مهم‌ترین
دلایلی که بعضی از گیاهان دارویی را برای تقویت حافظه و رفع نسیان یا فراموشی مناسب
ساخته است:

۱- وجود
مقادیر زیادی لیسیتین که یک چربی فسفر دار بوده و برای تقویت سیستم اعصاب مرکزی و قوای
فکری بسیار ضروری و حیاتی می‌باشد.

۲- بالا
بودن میزان فسفر، پتاسیم، منیزیم، آهک، گوگرد، کلر، سدیم، آهن در این گیاهان.

۳- وجود
خاصیت ضد افسردگی، ضد ضعف عصبی و همچنین خاصیت کاهش دهنده علایم استرس (فشار روانی)
در بعضی از این گیاهان.

۴- طبیعت
گرم و خاصیت تحریک کنندگی بالایی که در برخی از این گیاهان وجود دارد. کمک زیادی به
تحریک مغز و قوای فکری و در نتیجه افزایش میزان بازدهی قسمت‌هایی که کار باز یابی و
به خاطر سپاری اطلاعات در یافتی را بر عهده دارند

۵- وجود
مقادیر زیاد قند طبیعی در این گیاهان یا میوه‌های که مغز بیشترین نیاز را به آن‌ها
دارد.

۶- اثر
مستقیم و فوری گیاهان و میوه‌های با طبیعت گرم در خنثی سازی علایم افسردگی، ضعف اعصاب،
کندی ذهن، پایین بودن عملکرد مغز و….و کمک به برطرف شدن این علایم.

بهترین گیاهان و میوه های مقوی حافظه:

آویشن

طبیعت
گرم، خاصیت محرک سیستم عصبی مرکزی و مقوی اعصاب و همچنین قدرت تحریک کنندگی بالایی
که به سبب وجود تیمول که از مواد مؤثره این گیاه محسوب می‌شود. در آن تأثیری ماندگار
در تقویت قوای فکری و مغزی و کمک به کار این قسمت از بدن دارد. آویشن به علت عطر نافذ
به صورت دم‌کرده یا جوشانده مصرف گردیده و همچنین موجب ضد عفونی کردن مجاری تنفسی و
سینوس‌ها و درمان برونشیت و آسم (تنگی نفس) بسیار موثر است.

اسطوخودوس

اگر
دچار سردرد های عصبی و فراموشی و کندی ذهن گردیده‌اید از مصرف گل اسطوخودوس که تازه
آن‌را خشک نموده و به صورت پودر در آورده با کمی پودر کندر و مقداری عسل به حالت خمیر
در آورده‌اید دریغ نورزید این گیاه خوش عطر یکی از بهترین گیاهانی است که از قدیم‌الایام
تا کنون جهت درمان انواع بیماری‌های ذهنی و مغزی از جمله مالیخولیا، مانیا، صرع،
سرگیجه، عقب‌ماندگی
ذهنی و نسیان (فراموشی) توسط طبیبان یونانی و ایرانی تجویز شده و مورد استفاده قرار
می‌گرفته است.

اکلیل کوهی (رزماری)

رزماری
یا اکلیل کوهی گیاهی است که دستگاه عصبی را تحریک و تقویت می‌کند و از اثری عجیب در
تقویت حافظه و قوای ذهنی دارد. طبیعت گرم و خشک و طعم تند و تیز و خاصیت محرک دستگاه
عصبی و گردش خون این گیاه سبب شده که دارویی مفید و موثر جهت درمان اکثر بیماری‌ها
و اختلالات عصبی و مغزی از جمله افسردگی، میگرن عصبی و استرس و ضعف قوای فکری و فراموشی
باشد.

برای
تهیه شربت از این گیاه کافی است که مقدار ۳۰ گرم اکلیل کوهی خشک را به همراه یک لیتر
آب گرم و مقداری عسل بجوشانید و مقداری بهار نارنج هم به ان اضافه کرده و هر ۸ ساعت
یک لیوان میل نمایید.

انجیر

وجود
در صد بالایی از مواد قندی به طوری که در صد گرم انجیر حدود ۶/۷ میلی گرم قند طبیعی
وجود دارد؛ و مصرف ان با کارهای فکری می‌تواند بسیار مفید باشد. دارای ویتامین‌های
آ و ب و ث و مواد معدنی مثل آهن، برم، منگنز، گوگرد می‌باشد که همه برای بدن و سلول‌های
مغزی مفید هستند.

بادام

وجود
۵۴ در صد روغن و ۲۴ در صد مواد نشاسته ای و مقداری قند و صمغ و همچنین در صد بالایی
از املاح نظیر فسفر، منیزیم، پتاسیم، گوگرد و آهن و ویتامین نیاسین در میوه شیرین بادام
هر چند آن‌را کمی سنگین و دیر هضم برای معده ساخته ولی یکی از بهترین مواد طبیعی مقوی
مغز و سلول‌های دستگاه اعصاب مرکزی می‌باشد.

جینسینگ

جین
سینگ که ریشه گیاهی است چینی و شبیه به هویج زرد رنگ می‌باشد به قدری از نظر ارزش غذایی
بالاست که به نام ریشه زندگی لقب گرفته است؛ و از ان برای تقویت جسم و ذهن استفاده
می‌نمایند. قرص‌ها و محصولات این گیاه در عطاری‌ها و داروخانه‌ها موجود است. می‌توانید با پزشک یا داروساز مشورت کرده و از آن استفاده کنید.

جینکو

جینکو
بیلو با به درخت معبد شهرت دارد. یک گیاه مقوی حافظه به شمار می‌رود. قسمت مورد استفاده
داروی ان برگ‌های این گیاه می‌باشد که خاصیت ریلکس کننده (آرام بخش) دارد و موجب جریان
خون بیشتر در سلول‌های مغزی می‌شود؛ و جهت مقابله با آلزایمر در پیری بکار می‌رود.

چغندر

با مقدار
زیاد فسفر و قند این گیاه کمک زیادی به مغز و درک مطالب و خاطرات و ثبت و ضبط مطالب
می‌کند. از سوی دیگر در درمان کم خونی و ضعف عمومی بدن به ویژه در ناحیه سلول‌های مغزی
کمک می‌نماید. میزان فسفر ۱۰۰ گرم ریشه چغندر ۵۵ میلی گرم است.

خردل

سبزی
خردل غنی‌ترین منشأ آهک غذایی است. از نظر ویتامین آ و ث و آهن و کلسیم بسیار غنی است.
طبیعت گرم و تند و تیز و وجود اسانس فرار و معطری که در خردل و دانه های ان وجود دارد
این گیاه را جهت تحریک سلول‌های معده مناسب ساخته است.

زعفران

شهرت
زیادی در تقویت اعصاب، کمک به تحریک سلول‌های مغزی و تقویت آن و همچنین تقویت حافظه
دارد. ابن سینا حکیم عالی‌قدر مصرف زعفران را با کمی کندر و عسل به صورت خمیر جهت رفع
کندی ذهن تجویز کرده است.

این
گیاه گرم و خشک بوده دارای خاصیت شادی بخش و تقویت کننده حواس و مغز و تنظیم کننده
سلسله اعصاب می‌باشد. زعفران خواب آور بوده و در رفع تشنج که منشأ آن تحریکات مغز می‌باشد
بسیار موثر است جهت تقویت حافظه ۴ گرم زعفران با ۱۰ گرم کندر و ۱۰ گرم زنجفیل را ساییده
و با ۱۰۰ گرم عسل به صورت قرص در آورید.

سعد کوفی

اثرات
بسیار مفیدی بر روی حافظه و از بین بردن کند ذهنی و فراموشی دارد. خوردن سعد پودر شده
به همراه پودر زعفران و مویز خشک و کمی عسل در طول ۴۰ روز متوالی هر روز یک قاشق مربا
خوری صبح ناشتا در رفع فراموشی و حواس پرتی بی نظیر است.

سیر

وجود
ماده ای به نام الیسین که موجب خاصیت انتی بیوتیکی در سیر شده است و بوی ان نیز مربوط
به این ماده می‌باشد؛ و همچنین روغن فرار موجود در سیر که الیله سولفید نام دارد از
یک سو و غنی بودن این گیاه از سولفور و فسفر و آهن و کلسیم سبب شده است که از هر ماده
مقوی ضد میکروبی شناخته شده دیگری بهتر و موثر تر بوده و حتی الیسین موجود در ان قوی‌تر
از پنی‌سیلین باشد.

جینکوبیلوبازادگاه
این گیاه چین است و یکی از معروف‌ترین‌ها برای تقویت مغز و حافظه. بلندی
درخت جینکو تا ارتفاع سی متر هم می‌رسد و می‌تواند تا 2000 سال زندگی کند.
2500 سال قبل از میلاد مسیح، شن نونگ امپراتور چین هم برای مقابله با زوال
عقل از گیاه جینکو استفاده می‌کرده است. این گیاه توانایی یادگیری
را بهبود می‌دهد و عملکرد حافظه را بهتر می‌کند. توجه داشته باشید که
امروزه برای درمان اختلالات درک و درمان بیماری‌هایی مانند آلزایمر از
داروهای تهیه شده با جینکو استفاده می‌کنند. می‌توانید با داروساز مشورت
کنید و از قرص‌های این گیاه استفاده کنید. مریم‌گلیمریم‌گلی
هم برای تقویت حافظه مفید است. این گیاه مدیترانه‌ای با آن گل‌های آبی
صورتی رنگ خود خواصی دارد که از دوره‌ی باستان طرفدار داشته است. از این
گیاه برای درمان مشکلات گوارشی و التهاب مخاط استفاده می‌کنند. علاوه بر
این‌ها مریم گلی برای تقویت حافظه مفید است به طوری که در تهیه‌ی داروهای
مربوط به آلزایمر استفاده می‌شود.چایچای
نیز از آن گیاهان مفید برای حافظه کوتاه مدت و همچنین حافظه‌ی طولانی مدت
است. خواص آنتی‌اکسیدانی آن پیری را به تاخیر می‌اندازد و با برخی از
بیماری‌های این دوره یعنی پارکینسون و آلزایمر مقابله می‌کند.

منابع: hidoctor.ir، beytoote.com

ویرایش و انتشار: وبسوار
9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *