پست دارو به ایران

پزشکی :

قوانین فروم


فروش ویژه: به منظور توسعه هرچه بیشتر صنعت تجارت الکترونیک به ویژه خرید و فروش اینترنتی، شرکت کلبه کتاب (ایران مارکت سنتر) اقدام به ارائه سایتهای فروشگاهی و پنل پستی با تخفیف بیش از 50 درصد نموده است.
جهت دریافت اطلاعات و مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نموده یا در سایت ایران مارکت سنتر به قسمت طراحی سایت مراجعه نمایید.

سیستم “ایران مارکت سنتر” به عنوان امن ترین و مناسب ترین سیستم خدمات خرید و فروش اینترنتی در ایران، بستر مناسبی برای گسترش تجارت الکترونیک و فرهنگ خرید و فروش اینترنتی در فروشگاه های الکترونیکی است. سیستم “ایران مارکت سنتر” پلی است مطمئن، میان فروشگاه های اینترنتی و خریداران در سراسر ایران. سیستم “ایران مارکت سنتر” توسط کادر بسیار مجرب و آشنا به سیستم شبکه پستی کشور و مدیران بزرگترین سایتهای تجارت الکترونیک در ایران و ارائه کنندگان سرویس های اینترنتی ، پشتیبانی و حمایت میشود.توجه: کلیه فعالیتهای فروشگاههای مرتبط با سیستم ایران مارکت سنتر توسط کمیته انضباطی این شرکت کنترل می گردد.

:: امکانات سیستم “ایران مارکت سنتر” برای فروشگاه های اینترنتی:

سیستم “ایران مارکت سنتر” امکانات بسیار مناسبی برای افزایش فروش و در نتیجه افزایش درآمد فروشگاه های اینترنتی در اختیار آنها قرار می دهد تا بتوانند با خیالی آسوده، فروش اینترنتی خود را آغاز نمایند. هم اکنون با عضویت و عقد قرارداد با “ایران مارکت سنتر” شما نیز می توانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی به کسب درآمد اینترنتی بپردازید. “ایران مارکت سنتر” دریافت مبالغ فاکتورهای فروش از خریداران و پرداخت آن به فروشندگان را تضمین مینماید و در حداقل زمان ممکن با فروشندگان تسویه حساب کامل مینماید. “ایران مارکت سنتر” هیچ هزینه اضافی غیر از موارد مندرج در قرارداد، از فروشندگان کسر نمیکند. سیستم “ایران مارکت سنتر” مشکلات و نارسایی های سیستمهای مشابه را ندارد و خدمات مناسبی را به فروشگاهها ارائه مینماید.

:: امکانات سیستم تبلیغاتی ایران برای فروشگاه های اینترنتی :

فروشندگان محترم عضو سیستم ایران مارکت سنتر، میتوانند
با معرفی محصولات خود در سیستم
تبلیغاتی،
محصولات خود را برای میلیونها کاربر اینترنتی نمایش
دهند. فروش
محصولات به کمک هزاران تبلیغ کننده و بازاریاب انجام
می شود و به
ازای هر
سفارش وصول شده، درصدی از مبلغ کالا به عنوان پورسانت
فروش، از حساب فروشنده کسر و به حساب تبلیغ کننده
واریز می شود. درصد و مبلغ پورسانت توسط فروشنده مشخص
می شود. عضویت
در سیستم تبلیغاتی برای فروشندگان محترم عضو ایران
مارکت سنتر رایگان میباشد.

:: نحوه کار سیستم “ایران مارکت سنتر”:

در این سیستم ابتدا خریدار وارد سایت فروشگاه اینترنتی می شود و محصولات مورد نظر را در سبد خرید خود قرار می دهد و پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی و آدرس ، خرید اینترنتی خود را نهایی می كند. سپس اطلاعات سفارش در کنترل پانل مخصوص فروشگاه اینترنتی به اطلاع فروشنده می رسد. فروشنده، سفارش رسیده را آماده به ارسال كرده و پس از آن مامور پست به فروشگاه مراجعه و سفارش اینترنتی را دریافت و در کوتاه ترین زمان ممکن آنرا به دست خریدار در هر کجای ایران که باشد می رساند و در هنگام تحویل کالا مبلغ آن را از خریدار دریافت می نماید. بلافاصله پس از توزیع مرسوله، محاسبات مالی در رابطه با آن انجام و ماهانه در چهار نوبت ( دوشنبه هر هفته) با فروشگاه های اینترنتی تسویه حساب می شود. در صورتی که به هر دلیل مرسوله در سیستم پستی مفقود ویا دچار آسیب دیدگی شود ،بر اساس قوانین شرکت پست خسارت وارده به فروشندگان در سریع ترین زمان ممکن پیگیری و پرداخت می گردد. كلیه مراحل عملیاتی سیستم از طریق اینترنت به اطلاع خریدار، فروشنده، واحد پستی و مدیریت سیستم می رسد.
یادآوری میگردد، “سیستم ایران مارکت سنتر” صرفا خدمات سرویس پست خرید اینترنتی را عرضه می نماید و در قبال محتوای کالاهای خریداری شده مسئولیتی ندارد و مشتریان محترم، در صورت بروز هرگونه مغایرت و یا برای پیگیری سرنوشت سفارش مورد نظر خود، صرفا از طریق سایت و آدرس فروشنده کالا که از طریق قسمت رهگیری سفارش قابل دسترسی است، اقدام فرمایند.


برای استفاده از سیستم ایران مارکت سنتر، اینجا کلیک کنید.مراحل عقد قرارداد سرویس خرید و فروش اینترنتیفرم درخواست سرویس خرید و فروش اینترنتیپورتال فروشگاهی تبلیغاتی

انجمن تجارت بین الملل

اسامی تایید صلاحیت شدگان ریاست جمهوری :

خبرگزاری تسنیم اعلام کرد :

منابع غیر رسمی از احراز صلاحیت این افراد خبر می دهند :

1- سید ابراهیم رئیسی
2- حسن روحانی
3- جهانگیری
4- محمد باقر قالیباف
5- سید مصطفی میرسلیم
6- مصطفی هاشمی طبا

اگر لیست اعلام شده درست باشد افراد بزرگی نتوانستند که می توان از این اسامی یاد کرد : ادامه خواندن “اسامی نامزدهای ریاست جمهوری صلاحیت شده توسط شورای نگهبان”

مجموع مبادلات بازرگانی کشور
در سال 1395 ، میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی)، بالغ بر 129،648 هزار تن و به ارزش 43،930 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با سال گذشته ، افزایشی 38,06 درصدی در وزن و 3,54 درصدی در ارزش دلاری داشته است. همچنین میزان واردات کشور در این مدت، با کاهشی 4,99 درصدی در وزن و افزایشی 5,16 درصدی در
ارزش دلاری در مقایسه با سال 1394 ، به ارقام 33،399 هزار تن و 43،684 میلیون دلار رسیده است.

جدول 1. آمار مقدماتی مقایسه ای صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی (بدون احتساب نفت و تجارت چمدانی) و واردات 1394- طی سالهای 95

ادامه خواندن “آمار کلی واردات و صادرات ایران در سال 95”

اگر بخشنامه ها و تصمیمات دولت بعد از گذشت چند هفته به دست بازرگانان معمولی می رسد این تصمیمات حتی جلوتر از نقش بستن بر روی کاغذ به دست آقازاده هایی می رسد که در دولت رفت و آمد دارند و بعضی از دولتی ها نیز در این شرکتهای وارداتی و واردات سهم دارند.

به گزارش ایبفون احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده است : ادامه خواندن “آقازاده ای که جلوتر از تعرفه ی جدید گمرکی کالا ترخیص می کند !”

منابع خبری از اعمال تحریم‌های جدید ضد اشاعه آمریکا بر 30 نهاد و فرد در 10 کشور که مرتبط با کشورهای ایران، کره شمالی و سوریه هستند، خبر می‌دهند.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «در تاریخ 21 مارس (1 فروردین)، ایالات متحده تحریم‌هایی را بر 30 نهاد و فرد مرتبط با ایران، سوریه و کره‌شمالی تحت قانون عدم اشاعه وضع کرد.»

ادامه خواندن “سالی که نکوست از بهارش پیداست / تحریم های جدید آمریکا نیز رسید”

به گزارش ایبفون در طول چند دهه اخیر مردم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد انواع موضوع گیری های کارشناسان و پزشکان دعوت شده در خصوص دروغ بودن شامپوهای ضد ریزش مو و یا داروهای لاغری بودیم و اعلام می شد تبلیغات ارائه شده در کانال های ماهواره ای همگی دروغ و برای فریب مردم است و چنین مواردی در پزشکی تایید نشده است.

اما در چند سال اخیر بالاخره این تبلیغات سر از تلویزیون دولتی ایران نیز درآوردند و ادعایی را مطرح کردند که تاکنون در برنامه های تلویزیونی رد می کردند.

بدین ترتیب مردم بنا به حس اعتمادی که به تلویزیون ایران داشتند گول تبلیغات کاذب را خوردند و فکر کردند این دارو و یا شامپو حتما مورد تایید پزشکان و از لحاظ علمی ثابت شده است که تلویزیون ایران اجازه تبلیغ داده است و اقدام به خرید می کنند. ادامه خواندن “تبلیغات کاذب فروشگاه اینترنتی 5040 و تلویزیون برای خرید شامپوهای ضد ریزش مو”

به گزارش ایبفون بانک جهانی در گزارشی رتبه کشورها در شاخص عملکرد خدمات سال 2016 را اعلام کرد که در این گزارش کشور آلمان، لوکزامبورگ و سوئد به ترتیب در رتبه اول تا سوم این شاخص قرار گرفتند.

در بین گمرکات کشور ، گمرک کشور سنگاپور در مقام اول قرار گرفت. و گمرک آلمان و هلند به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار گرفتند.

ادامه خواندن “بانک جهانی اعلام کرد رتبه 110 گمرک ایران در جهان در سال 2016+ لیست رتبه ی کشورها”

به گزارش ایبفون آمار 12 ماه سال 1395 گمرک ایران نشان می دهد که ایران در سال 95 با افزایش 67.21 درصدی نسبت به سال 94 درآمدهای آن 2.79 درصد کاهش یافته است .

تصویر زیر میزان صادرات ایران در سال 95 و مقایسه آن با سال 94 را نشان می دهد.

طبق آمار ارائه شده ایران فروش گاز طبیعی خود را  5817 هزار تن به 9726 هزار تن رسانده است اما در مقابل ارزش دلاری گاز طبیعی فروش رفته از مبلغ 2139 میلیون دلار به 2079 میلیون دلار کاهش یافته است. ادامه خواندن “فروش گاز ایران با 70 درصد قیمت کمتر به بیگانگان”


به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس همه برای انجام کارهای پستی به اداره پست مراجعه می‌کنند اما در کنار تمام نامه‌ها و بسته‌های معمولی که هر روز در شبکه پستی جابه‌جا می شوند فرستادن برخی اشیاء با شبکه پستی امکان‌پذیر نیست. اما این ممنوعات چیست؟


مقررات و ممنوعات پستی جهانی برای کمک به سالم و به موقع رسیدن مرسولات پستی وضع شده‌اند. ادارات پست کشورها در عین حال که از مقررات جهانی پست تبعیت می‌کنند، تابع سیاست‌گذاری کشورهای متبوع خود نیز هستند. اما سیاست‌هایی که پست در قبول یا عدم قبول مرسولات اعمال می‌کند در واقع سیاست‌های گمرک کشور است و برای پی بردن به ممنوعات پستی هر کشور باید دید که از نظر گمرک آن کشور وارداتی چه اقلامی ممنوع است.


از آنجایی که شبکه پست با گمرک در ارتباط کاری است، سیاست‌های گمرک توسط پست به اجرا در می‌آید. از سوی دیگر مردم برای ورود و خروج مرسولات خود از طریق گمرک از درگاه پست اقدام می‌کنند و به این دلیل سیاست‌های گمرک را به سیاست‌های پستی قلمداد می‌کنند.


از این رو پست در تمام کشورها براساس قوانین و مقررات کشور خود و مقررات پستی، ممنوعیت‌هایی را برای پذیرفتن مرسولات پستی اعمال می‌کنند.


هر کشور مختار است به مقررات پایه ممنوعات پستی جهانی چیزهایی را اضافه کند و این ممنوعات در کشورهای مختلف دارای تفاوت‌هایی است. قوانین ممنوعات داخلی و خارجی پستی در زمان مراجعه به دفاتر پستی برای ارسال مرسوله به مشتری اطلاع داده می‌شود.


اما در ایران این ممنوعیت‌ها چیست ؟


*ممنوعات پستی داخل کشور


مهم‌ترین ممنوعات پستی در ایران شامل موارد زیر است.


1ـ قرار دادن مکاتبات دارای جنبه شخصی، در داخل مرسولات با نرخ مخفف (امانات، بسته‌های کوچک، مطبوعات، مرسولات نابینایان و…)


2ـ قرار دادن اشیای قیمتی مانند طلا و نقره و جواهرات، قطعات پول و اوراق بهادار جوف پاکت‌های غیربیمه پستی


3ـ مرسولاتی که ماهیت و یا لفاف‌بندی آنها می‌توانند برای کارکنان پست ایجاد خطر نمایند و یا دیگر مرسولات و تجهیزات پستی را کثیف و ضایع کنند.


4ـ پست نامه‌ها به غیر از نامه‌های بیمه شده (با ارزش اظهار شده) نمی‌توانند حاوی وجه نقد، اوراق بهادار مانند چک، سفته، چک‌های مسافرتی، چک‌های بانکی و تضمینی باشند.


5ـ نوشته مخصوص نابینایان، نمی‌تواند حاوی ضمائم یا یادداشت‌هایی باشد.


6ـ وسایل قمار که در آنها برد و باخت مطرح است، نظیر تخته نرد، ورق و…

7ـ پوست حیوانات حرام گوشت


8ـ وسایل موسیقی (در صورت کسب مجوز ترخیص بلامانع است)

9ـ مشروبات الکلی

10ـ اسلحه


11ـ مواد رادیواکتیو


12ـ مواد منفجره


13ـ مواد مخدر و مواد پسیکوتروپ (روان گردان)

14ـ مجلات مد و منافی عفت و اخلاق

15ـ کتب خطی، عتیقه و کتب مرجع


16ـ حیوانات زنده به استثنای زنبور عسل، زالو، کرم ابریشم، انگل‌ها و موجودات دافع حیوانات موذی که توسط مؤسسات رسماً شناخته شده‌اند.


17ـ جوهر خشک یا محلول و رنگ‌های خشک یا مایعی که در داخل آنها جوهر باشد.


برخی از مواد و اشیاء به دلیل حفظ امنیت پرواز شرکت‌های هواپیمایی جزء ممنوعات هوایی (کالاهای خطرناک) محسوب می‌شوند که قبول و ارسال آنها از طریق خطوط پستی هوایی ممنوع است که عمده‌ترین آنها عبارتند از:


(الکل، استن، مایعات آتش‌زا، انواع اسپری‌ها، مایعات حلال، مواد سفیدکننده، دستگاه فرزنی مو (دارای گاز هیدروکربن، باتری تر، ژنراتور شیمیایی، اکسیژن، مواد شیمیایی پزشکی، مواد اکسیدکننده و….)


*تفاوت ممنوعات پستی در کشورها/ مقایسه ممنوعات در چند کشور


همان طور که گفته شد هر کشور مختار است به مقررات پایه ممنوعات پستی جهانی چیزهایی را اضافه کند و این ممنوعات در کشورهای مختلف دارای تفاوت‌هایی است. ماحصل این تفاوت لیست‌های بلند بالا از ممنوعات پستی مخصوص هر کشور است که چند نمونه از تفاوت‌ها در زیر آورده شده است.


آلمان: برای مثال در فهرست اقلام ممنوعه وارداتی (یا ترانزیتی) به کشور آلمان آمده: همه حیوانات زنده، به استثنای زنبورها، زالو، کرم ابریشم، انگل ها و نابود کننده های حشرات گزنده بمنظور کنترل آن حشرات و مبادله شده بین موسسات رسماً شناخته شده، مگس های خانواده دراسوفیلیدا جهت تحقیقات زیستی پزشکی، مبادله شده بین موسسات رسماً شناخته شده.


اتریش: همچنین در فهرست اقلام ممنوعه به‌عنوان واردات یا ترانزیت کشور اتریش قید شده که: پشم و موی خوک، گراز یا گراز وحشی و ضایعات آنها، موی گورکن و سایر موهای مخصوص ساخت برس، پرداخت نشده. موی اسب و ضایعات آن، پرداخت نشده. روده، سیراب و معده حیوانات (به جز ماهی)، کل و قطعات آنها، تازه، سرد،منجمد، نمک سود، با آب نمک، خشک شده یا دود داده شده، ممنوع است.


انگلستان: قوانین کشور انگلستان برای واردات یا تزانزیت حیوانات زنده کمی متفاوت است. این کشور ضمن ممنوعیت واردات همه حیوانات زنده برخی استثناها نیز قائل شده است. همچنان که واردات زنبور عسل را مشروط دانسته و قید کرده: محموله زنبورهای زنده باید فقط حاوی زنبورهای ملکه و زنبورهای کارگر باشد. کولونی ها مجاز نیستند. هر محموله باید یک مجوز ورود، صادره توسط وزارت کشاورزی و یک گواهی سلامت، صادره توسط وزارت کشور مبداء به همراه داشته باشد.


بنابراین همان‌طور که دیده شد قوانین ممنوعات پستی یا همان قوانین گمرکی در کشورهای مختلف در عین حال که در بسیاری موارد دارای شباهت‌ است، تفاوت‌هایی نیز دارد.


*ممنوعات پستی وارداتی به ایران


اما براساس قوانین و مقررات گمرک ایران نیز ارسال برخی اقلام به ایران ممنوع است. لیست کامل ممنوعاتی وارداتی به ایران عبارتند از:

1ـ لباس دست دوم.


2ـ سیستم‌های رادیویی مجهز به انواع باندهای جانبی (single- upper-lower)، اوسیلاتور (نوسان‌ساز) با فرکانس ضربه‌ای، موج پایدار (فرکانس ثابت)، باند هوایی، باند پلیس.


3ـ سیستم‌هایی رادیویی مجهز به باند FM دارای فرکانس طیف 76 تا 87 MH2.


4ـ عدم قبول وجه رایج اعم از اسکناس و سایر اوراق بهادار در مرسولات عادی و سفارشی.

5ـ مواد مخدر و روانگردان.

6ـ اقلام غیراخلاقی یا منافی عفت.

7ـ اقلام جعلی و سرقتی.


8ـ اقلامی که به لحاظ ماهیت یا بسته‌بندی، می‌توانند مأموران یا عامه مردم را در معرض خطر قرار دهند یا موجب آلودن یا خرابی سایر مرسولات شوند.


9ـ مواد منفجره، قابل اشتعال یا رادیواکتیو و کالای خطرناک.

انتهای پیام/ح

9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *